ERASMUS+ w naszej szkole

logo projektu EN EU flag-Erasmus+_vect_POS

 

     W naszej szkole dzieci uczą się  w kreatywny sposób języków obcych. Nauczamy metodą projektową, realizujemy ciekawe programy wspierające zainteresowanie nauką języków obcych. Jednym z nich jest Erasmus+, którego realizację nasza szkoła rozpoczęła  w tym roku szkolnym.

Udział w programie to przedsięwzięcie, w którym dzieci mogą realizować się na wielu płaszczyznach: zdobywać pierwsze międzynarodowe doświadczenia, nawiązywać nowe znajomości, współpracować przy wykonywaniu zadań projektowych, ucząc  się przy tym odpowiedzialności i otwartości na inne kultury. Nasi uczniowie z klas młodszych realizują projekt pt.”Fairytales cross European borders”. Na zajęciach języka angielskiego mogą pisać listy do swoich rówieśników z Niemiec, Turcji, Danii, Grecji, Włoch, Rumuni, Hiszpanii i Francji. Otrzymujemy też listy od naszych przyjaciół z krajów partnerskich. Po wizycie z Turcji zorganizowaliśmy w naszej szkole dzień turecki, podczas którego dzieci mogły  popracować przy prezentacji, poznać bliżej ten kraj, zjeść turecki kebap i upiec tureckie ciasteczka. Dzięki niezwykłej kreatywności dzieci, powstają samodzielnie zaprojektowane gry memmory, którymi wymieniamy się z naszymi partnerami.

Uczniowie z klas starszych realizują zadania w ramach projektu „Ein Koffer voller Märchen reist durch Europa”. Dzieci uczą się pisać E-maile a wymiana ich ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Turcji, Finlandii, Chorwacji, Słowacji, Grecji i Danii to wyzwanie i pełna motywacja do nauki języka niemieckiego. Poznają baśnie innych narodowości, mogą wykazać się swoją twórczością i stworzyć wspólną księgę baśni. Podczas zaplanowanych w ramach projektu pobytów uczniów w krajach partnerskich ,dzieci będą miały kontakt z żywym językiem, możliwość zwiedzenia różnych zakątków Europy oraz nawiązania nowych przyjaźni.