Wyjazd do Hiszpanii 26-28 listopada 2019

W terminie 25 – 29. 11.2019r. wyjechaliśmy na wymianę do Hiszpanii z programu ERASMUS+ „Fairytales cross European borders”. W projekcie uczestniczyło troje nauczycieli z naszej szkoły p. Marta Bachorz, p. Małgorzata Jankowska i p. Tetyana Farbey, a miejscem spotkania było Vélez Rubio.

Nauczyciele mieli okazję odwiedzić szkołę E.E.I. EL. Castellon w Vélez Rubio, w którym uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych dla najmłodszych grup przedszkolnych: teatrzyku w pokoju bez świateł, czytaniu bajki i prezentowaniu jej przez dzieci, pokazie foliogramów bajki na podświetlanym stole, itp. Zostaliśmy zaproszeniu do miejskiego ratusza na spotkaniu
z burmistrzem (majorem) miasta p. Miguel Martinez- Carlón Manchon. Mieliśmy okazję przespacerować się  z przewodnikiem po mieście i poznać najciekawsze miejsca Vélez Rubio. Odbyło się spotkanie podczas, którego planowaliśmy dalsze działania na następną wymianę. Grecy zaprezentowali w jaki sposób można wprowadzić w zajęciach z uczniami techniki teatralne i dramowe. Wymieniliśmy się bajkami, które możemy zaprezentować podczas zajęć na lekcjach języka angielskiego w szkole.

W czasie naszej obecności w Hiszpanii mieliśmy okazję odwiedzić Grenadę
i Alhambrę, piękne posiadłości królewskie pałace i Katedrę. Następnego dnia wybraliśmy się do GIANT GEOD gdzie podziwialiśmy kopalnię minerałów, oraz malownicze miasteczko Mojácar z widokiem na ocean. Na zakończenie projektu zostaliśmy zaproszeni na spektakl teatralny w Óvalo Teater, w wykonaniu podopiecznych przedszkola i ich rodziców, gdzie wręczono nam certyfikaty oraz przedstawiono prezentację z naszego pobytu w Hiszpanii. Mieliśmy okazję spróbować wielu hiszpańskich potraw podczas kolacji.

Czas spędzony w Hiszpanii był bardzo przyjemny i inspirujący do dalszej pracy.