Materiały rozwojowe Montessori

Każda sala lekcyjna w szkole podstawowej Montessori wyposażona jest w ponad 200 różnych pomocy edukacyjnych, które w terminologii pedagogiki Montessori zwane są pomocami rozwojowymi.

Wspierają one dzieci w całym procesie edukacyjnym prowadzonym w szkole. W klasycznej sali jest tablica i ławki, a jedynym źródłem wiedzy – nauczyciel i podręczniki. Ciężko w takich warunkach o wszechstronne podejście do nauczanych treści, a wiemy przecież, że by dotrzeć do każdego dziecka trzeba stosować różne metody. Decyduje o tym chociażby to, jaki jest sposób nabywania umiejętności przez dziecko. Czy jest słuchowcem, wzrokowcem, czy kinestetykiem (takiemu dziecku zazwyczaj jest najtrudniej w konwencjonalnej szkole podstawowej, gdyż uczy się przez działanie). Tu bardzo ważnym elementem jest przygotowane otoczenie w szkole Montessori, czyli wyłożone na półki materiały edukacyjne w szeroki sposób obrazujące konkretny dział. 

Pomoce rozwojowe montessori.

Pomoce rozwojowe Montessori.