Kolejna wizyta w Turcji – Konya 14-19 kwietnia 2018r.

bdrW dniach 14-19 kwietnia odbyła się trzecia wizyta w ramach projektu „Ein Koffer voller Märchen reist durch Europa”. Już po raz drugi odwiedziliśmy Turcję, miasto Konya. Byliśmy z wizytą w tureckiej szkole, która przygotowała dla nas wiele niespodzianek. Każda klasa przygotowała coś ciekawego dla państw partnerskich. Dzieci przygotowały też krótki program artystyczny ,przedstawiły bajkę pt. „Dziewczynka z zapałkami” oraz inną bajkę turecką. Mogliśmy spróbować tureckich przysmaków przyrządzonych przez rodziców.

Nauczycielka języka niemieckiego przygotowała dla nas prezentacjeo wykorzystaniu mediów w nauczaniu, dowiedzieliśmy się też jak montuje się filmiki video z wykorzystaniem programu Sony Vegas. Wyjazd był jak zwykle pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Już 12 maja czwórka dzieci z naszej szkoły oraz trzy panie nauczycielki pojadą do Grecji na Kretę aby tam nasi uczniowie mogli przez tydzień chodzić do greckiej szkoły i nawiązywać nowe przyjaźnie!

bty bty

Prezentacja…