Wizyta w Danii – marzec 2019

Kolejny rok naszego projektu ERASMUS+ „Fairytales cross European borders” rozpoczęliśmy wymianą w Danii.

Na przełomie lutego marca 2019r. dwoje uczniów: Ewa Maruszczak i Julia Kaczmarek wraz z pedagogiem p. Martą Bachorz uczestniczyli w wymianie międzynarodowej w Kopenhadze. W czasie tego pobytu uczennice uczęszczały na  zajęcia lekcyjne w duńskiej szkole np.: lekcje duńskiego, angielskiego, zajęcia historii, warsztaty techniczne oraz sportowe. Popołudnia spędzały z zaprzyjaźnionymi duńskimi rodzinami. Nauczyciele w tym czasie uczestniczyli w licznych warsztatach np.: „Zajęcia dramowe i teatralna w pracy z dziećmi” przeprowadzonych przez grupę grecką oraz „Lapbook – jako forma opisu bajki” prowadzone przez Hiszpanów. Duńczycy zaprosili nas na przedstawienie  „From Propp to Rodani’ – Morphology of a Folktale” w wykonaniu uczniów z goszczącej nas szkoły, podczas którego mogliśmy poznać bliżej historię patrona ich szkoły Sankt Joseph Sostenes Skole. Zorganizowano spotkanie w urzędzie miasta, gdzie mogliśmy zapoznać się z systemem edukacji w Danii.

Mieliśmy również okazje poznać lepiej Kopenhagę zwiedzając miasto, uczestnicząc w wycieczce po zamkach królewskich oraz odwiedzając muzeum sztuki współczesnej, w którym uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach.

Tydzień w Kopenhadze upłynął w mgnieniu oka, jednak zostanie on w naszej pamięci na długo.

IMG-20190310-WA0078 IMG-20190225-WA0052  20190225_085251