Akcja „Rwanda”

Od stycznia 2016 roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej na rzecz budowy Przedszkola Montessori w Rwandzie. Akcja została zainicjowana przez współpracujących ze sobą: Fundację „Daj Mi Czas”, Zgromadzenie Księży Marianów oraz Polski Ośrodek Edukacji Montessori

banner_rwanda

4

Nas także poruszył los mieszkańców Rwandy, a szczególnie dzieci, które żyją w biedzie ponosząc  konsekwencje bratobójczej walki między plemionami Hutu i Tutsi. Podobnie jak organizatorzy akcji charytatywnej uważamy, że właściwa edukacja jako długofalowe działanie sprzyja utrzymaniu pokoju na całym świecie oraz jest najlepszą drogą rozwoju człowieka.

Dlatego też całą naszą społecznością szkolną wspieramy akcję podejmując przeróżne działania, które w dużej części są zaproponowane przez naszych uczniów :).

Mamy już za sobą kiermasze świąteczne: wielkanocny i bożonarodzeniowy, na którym uczniowie sprzedawali wykonane przez siebie ozdoby. Rodzice wzbogacili stoiska różnymi smakołykami J. Zorganizowaliśmy też w szkole wystawę pt. „Afryka oczami dzieci”, na którą uczniowie przygotowali prace plastyczne oraz afrykańskie maski. Przeprowadziliśmy projekt „Sandwichland” – przez cztery kolejne piątki dzieci sprzedawały własnoręcznie przygotowane kanapki. Zorganizowaliśmy szkolny kiermasz książek, z którego dochód także został przekazany na budowę przedszkola w Rwandzie.

wystawa 1  wystawa 2

Najstarsi uczniowie zredagowali specjalny numer gazetki szkolnej „Chichotek”, w której dali upust swoim zdolnościom literackim. Poza tym cała społeczność szkolna zaangażowała się w stworzenie wspaniałego tomiku wierszy pt. „Afryka dzika i inna tematyka”. Rodzice pomogli też w jego wydrukowaniu.

afryka - książeczka  IMG_2215

Niezapomnianym wydarzeniem zorganizowanym w ramach pomocy dzieciom w Rwandzie było przygotowanie przedstawienia muzycznego „Czerwony Kapturek”.

kapturek1  kapturek2

W sumie zebraliśmy i przekazaliśmy Fundacji „Daj mi czas” kwotę 4155,84 !!!

Cieszymy się nie tylko z pokaźnej sumy, jaką udało się zebrać, ale także z tego, że cała nasza społeczność szkolna pokazała swoją wrażliwość na trudną sytuację innych i chęć niesienia pomocy płynącą prosto z serca.

3