Wizyta krajów partnerskich w Polsce 05-09 listopada 2018

W dniach 4 – 10 listopada 2018r. w naszej szkole gościliśmy uczestników programu ERASMUS+ z 8 krajów: Turcji, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Włoch oraz Danii.

Tydzień był bardzo aktywny i pełen niespodzianek. Uczestnicy projektu mogli zobaczyć na czym polega praca w naszej szkole, mogli dowiedzieć się ciekawych informacji na temat Polski z prezentacji jakie przygotowali dla nich nasi uczniowie, poznać polską bajkę Koziołek Matołek. Nasi goście również przeprowadzili ciekawe warsztaty dydaktyczne dla nauczycieli. Jednak w swoich działaniach nie ograniczali się jedynie do zajęć w szkole. Mogli poznać także nasz region oraz kulturę uczestnicząc w zwiedzaniu Szczecina, wycieczce do Darłowa, czy warsztatach pieczenia chleba. Gości zaprosiliśmy także do Filharmonii na koncert polskiej muzyki ludowej.

Na zakończenie projektu dla naszych gości czekała jeszcze jedna niespodzianka uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali przedstawienie w języku angielskim  oraz piosenkę „Panie Janie” w językach wszystkich krajów uczestniczących w projekcie.