Zajęcia dodatkowe – opis

Koło redakcyjne

Jesteś ciekawy, jak wygląda praca dziennikarza? Interesuje Cię wszystko, co dzieje się w szkole i poza nią? Wykorzystaj swój potencjał i dołącz do koła redakcyjnego!

Osoba prowadząca: Dagmara Cichosz
Zajęcia bezpłatne

 

Koło teatralne w języku angielskim dla klas 1-3

Koło teatralne w języku angielskim będzie się opierało na nauce języka angielskiego poprzez scenki- fragmenty opowiadań połączonych z gra aktorską, gestami, mimiką.

Osoba prowadząca: Kamila Jagodzińska
Zajęcia bezpłatne    

 

Koło historyczne

Co czeka Cię na kółku? To będzie niesamowite spotkanie z wielkimi wodzami, poznanie kluczowych dla dziejów świata bitew i wojen. Uzbroimy się w wiedzę!

Osoba prowadząca: Paweł Szulc
Zajęcia bezpłatne    

 

Koło matematyczne dla klas 5-7

Na kole będziesz miał szansę rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, nauczysz się analizować dane statystyczne. Matematyka wcale nie musi być nudna!

Osoba prowadząca: Barbara Listek
Zajęcia bezpłatne    

 

Koło fizyczne dla klas 4-5

Tematem koła będą prawa przyrody i fizyki w otaczającym nas świecie. Szczególną uwagę poświęcimy na odkrywanie zagadek tajemniczego Kosmosu.

Osoba prowadząca: Barbara Listek
Zajęcia bezpłatne    

 

Koło biologiczne dla klas 5-7

Powołano je z myślą o szerszym zapoznaniu dzieci z biologią, ekologią, czy trudną anatomią, fizjologią i genetyką. Jego zadaniem jest rozbudzanie i wzmacnianie w ich pasji do otaczającej nas zewsząd przyrody, nauka jej lepszego i celniejszego rozumienia oraz interpretowania. W zamierzeniu jest też nauka i szlifowanie warsztatu samodzielnej pracy z materiałami i eksponatami naturalnymi, czy preparatami mikroskopowymi (wraz z doskonaleniem samodzielnego mikroskopowania) oraz przeprowadzanie doświadczeń i projektów biologicznych. Uczniowie mogą bardziej wymiernie poszerzyć uzyskiwaną na lekcjach wiedzę i lepiej przygotować się do konkursów tematycznych oraz przyszłego Egzaminu Ósmoklasisty. Koło ma również dać uczniom mocne podstawy wiedzy ukierunkowanej na przyszłe decyzje zawodowe (np. w kierunku liceum oraz studiów biologicznych, ekologicznych czy medycznych).

Osoba prowadząca: Małgorzata Pierko
Zajęcia bezpłatne    

 

Koło filmowe dla klas 5-7

Masz ochotę czasami zatrzymać czas i unieruchomić świat? Lubisz kreować rzeczywistość lub wcielać się w nieznane role? Spróbuj swoich sił w kole filmowym. W tym roku wspólnie postaramy się uwieczniać życie szkoły, ale nie zabraknie też realizacji Waszych nieposkromionych pomysłów!

Osoba prowadząca: Agata Judkowiak
Zajęcia bezpłatne    

 

Koło chemiczne dla klas 6-7

Osoba prowadząca: Aneta Mełech
Zajęcia bezpłatne

 

Kraina piosenki

Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań i zdolności wokalnych uczniów. Dzieci na zajęciach poznawać będą repertuar piosenek dziecięcych, prawidłową emisję głosu oraz uczyć się wspólnego śpiewania w grupie.
Osoba prowadząca: Beata Hedzielska
Zajęcia bezpłatne

 

Chór

Dzieci rozwijają swoje uzdolnienia i zainteresowania muzyczne. Celem zajęć jest wspieranie rozwoju muzycznego dzieci, upowszechnianie śpiewu, rozwijanie zainteresowań muzycznych, pogłębianie wiedzy i umiejętności muzycznych, kształtowanie świadomego odbiorcy i twórcy muzyki, kształtowanie poczucia wartości muzyki, wychowanie w szacunku do wartości sztuki oraz wiele innych.
Osoba prowadząca: Dariusz Chmielewski
Zajęcia bezpłatne

 

SKS

Systematyczna aktywność ruchowa jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na zdrowie. Kształtowanie w dziecku nawyków czynnego spędzania czasu wolnego oraz zaszczepienie w nim zamiłowania do ruchu procentuje w całym późniejszym życiu.

Dzieci potrzebują aktywnego rozwoju, wielu bodźców i wyzwań. Uczymy jak aktywnie spędzać czas wolny, wprowadzamy na zajęciach wiele interesujących dyscyplin sportowych, które swoją różnorodnością przyczyniają się do większej efektywności opanowania cech motorycznych (wytrzymałości, koordynacji, skoczności, szybkości, gibkości oraz siły).

Celem zajęć jest zbudowanie solidnej podstawy dającej młodemu człowiekowi dobry grunt do podejmowanej wybranej w późniejszym czasie ukierunkowanej aktywności fizycznej, oraz zabawa w sport, zapoznanie się z taktyką w mini grach, w oparciu o następujące dyscypliny sportowe: lekkoatletyka, gimnastyka, badminton, mini piłka ręczna, mini siatkówka i mini koszykówka.

Osoba prowadząca: Mirosław Kałuża
Zajęcia są bezpłatne.

 

SKS – turystyczny dla klas 4-7

Atletyka terenowa i lekkoatletyka.
Kształtowanie cech motorycznych: szybkości, wytrzymałości i skoczności na zajęciach w terenie oraz na sali gimnastycznej. Biegi i marszobiegi terenowe po ścieżce zdrowia w Lesie Arkońskim.

Osoba prowadząca: Mirosław Kałuża
Zajęcia są bezpłatne.    

 

Koło plastyczne

Kochani! Zapraszam wszystkich, małych i dużych artystów, na cotygodniowe spotkania z działaniami artystycznymi. Będziemy rysować, malować, tworzyć. Inspirację czerpać będziemy z natury i dzieł mistrzów. Podejmiemy temat martwej natury, portretu i pejzażu. Nasze działania twórcze obejmować będą rysunek, malarstwo, elementy grafiki i fotografii.  Będziemy rozwijać kreatywność i doskonalić umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami, które są przypisane procesowi tworzenia.

Osoba prowadząca: Jolanta Mazur
Zajęcia bezpłatne    

 

Warsztaty z elektroniki

Na warsztatach z elektroniki konstruujemy i programujemy układy elektroniczne z wykorzystaniem modułu ARDUINO. Realizujemy różne projekty od prostych m.in. sterowanie diodą LED, diodą RGB, fotorezystorem, silniczkiem, servomechanizmem itp. Poprzez bardziej rozbudowane m.in. sterowanie ruchem samochodowym, tworzymy tester baterii, termometr, elektroniczną kostkę do gry. Do sterowania skonstruowanymi obwodami elektronicznymi wykorzystujemy Scratch’a.  W ten sposób uczymy się podstaw programowania, elementów elektroniki, a co za tym idzie rozwijamy w sobie myślenie komputacyjne i myślenie logiczne.

Zajęcia prowadzone w grupie 15 osobowej.

Prowadzący: Anna Leniec
Opłata za zajęcia:  50,00 zł /mc
  

 

Szyję i dekoruję

Zajęcia mają na celu rozwój poczucia estetyki w dziecku. Uczestnicy będą uczyć się haftować, szyć oraz wykonywać różne dekoracje. Będzie możliwość samodzielnego wykonania m.in.: lalek, bukietów, ozdób świątecznych.
Osoba prowadząca: Aneta Chwalisz
Jednorazowa opłata za materiały na cały rok szkolny – 50,00 zł

 

Kurs szybkiego czytania i uczenia się dla dzieci

Kurs szybkiego czytania i uczenia się dla dzieci „Łatwiej i lepiej się uczę, bo szybko czytam” prowadzony w naszej szkole przez „Edu Szczecin” w poniedziałki w godz. 15:30-17:00.
Minimalna liczba uczestników to 6 osób.

Koszt kursu rozłożony na 9 miesięcznych rat wynosi 250 zł/m-c (w cenę wliczone także podręczniki oraz 4 warsztaty dla rodziców)
Edu Szczecin,
tel. 731 474 488,
szczecin@akademiaedukacji.pl

 

Warsztaty ceramiczne z elementami języka niemieckiego

Praca z gliną jest niezwykle inspirującym i terapeutycznym  zajęciem, budzi czasem uśpioną kreatywność i rozładowuje napięcia . Uczy samodyscypliny, cierpliwości oraz wyrażania siebie.
Dzięki pracy z gliną dzieci wzmacniają poczucie własnej wartości, rozwijają wyobraźnię, pomysłowość, nabywają sprawności manualnej a przede wszystkim uczą się wiary we własne możliwości.
Ceramika świetnie się sprawdza w terapii ręki, a ćwiczenie motoryki małej jest bardzo istotne z punktu widzenia wczesnej edukacji. Celem zajęć jest świetna zabawa, nauka języka niemieckiego, doskonalenie sprawności dłoni oraz umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej. Podczas lepienia dzieci wyrabiają swobodne i płynne ruchy ręki, likwidują zbyt silne napięcia mięśniowe, krępujące swobodne ruchy dłoni, uczą się pracować obydwoma rękoma i doskonalą ruchy.

Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu a język niemiecki będzie przeplatany z językiem polskim by może z czasem stać się językiem wiodącym podczas zajęć. Podczas warsztatów będą używane najwyższej jakości  materiały, kolorowy  granulat szklany z którym dzieci lubią bardzo pracować, szeroka gama kolorystyczna szkliw i angob.
Podczas zajęć przeważać będzie praca indywidualna, czasami będziemy tworzyć wspólną rzeźbę, która będzie poprzedzona opracowaniem wspólnego projektu. Po zajęciach prace są przewożone do pracowni, tam suszone, wypalane i przywożone na zajęcia w celu zdobienia, następnie ponownie wypalane w wyższej temperaturze.

Gliniana Kraina
Pracownia Ceramiczna Anny Grzywacz
www.facebook.com/GlinianaKrainaAnny/
Opłata za zajęcia
: 110,00 zł/m-c

 

Gimnastyka artystyczna

Gimnastyka artystyczna to olimpijska dyscyplina sportu wyłącznie dla dziewcząt. Zawiera w sobie indywidualne i zespołowe ćwiczenia do muzyki z przyborami takimi jak skakanka, obręcz, piłka, maczugi i wstążka. Łączy harmonię ruchu z wdziękiem i gracją, uczy prawidłowej postawy ciała i rozwija koordynację ruchową.

Zajęcia u nas  to nie tylko wyjątkowa przygoda z tańcem i gimnastyką artystyczną. To harmonijny i zdrowy rozwój, piękna sylwetka i mile spędzony czas wolny.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowane trenerki z dużym doświadczeniem trenerskim i zawodniczym.

Nasze zajęcia są doskonałą podstawą do innych dyscyplin sportowych takich jak: LA, gry zespołowe, taniec….

Dzieci podzielone są na grupy wiekowe.

SGA MKS Pogoń Szczecin
sgamkspogonszczecin.pl
Opłata za zajęcia
 bezpośrednio u prowadzącego – 603 636624

 

Taniec dla dzieci

Taniec oraz zabawy ruchowe przy muzyce rozwijają u dzieci wrażliwość estetyczną oraz zwiększają poczucie własnej wartości oraz odpowiedzialność. Poprzez taniec u dzieci rozwijają się ich indywidualne zdolności taneczne oraz muzyczne, a ponadto tego rodzaju spotkania zmuszają dziecko do koncentracji, uwagi, a także do podejmowania szybkiej orientacji oraz decyzji. Taniec wyrabia również u dzieci pozytywne cechy charakteru.

Na zajęciach dzieci poznają podstawowe figury tańców towarzyskich, takich jak: walc angielski, quickstep, samba, cha cha, polka, jive, oraz modne tańce disco i hip hop.

Opłata za zajęcia: bezpośrednio u prowadzącego – 45,00 zł/m-c
kontakt: Kinga Kaczmarek – 728 934943
Grupa „Astra” – Szkoła Tańca
www.astra.szczecin.pl

 

Gra na afrykańskich bębnach djembe

Jesteśmy małżeństwem muzyków specjalizujących się w grze na instrumentach perkusyjnych Zachodniej Afryki i Ameryki Południowej. Rytm jest czymś pierwotnym a instrumenty perkusyjne jednymi z pierwszych jakie wymyślili ludzie. Mimo, że opanowanie na poziomie mistrzowskim bębnów afrykańskich czy jakichkolwiek innych  zajmuje często podobnie jak każdego instrumentu całe życie, to na bardzo podstawowym poziomie bębny umożliwiają już właściwie po kilkunastu minutach stworzenie prawdziwej orkiestry perkusyjnej. Dzieci bardzo szybko dostają sygnał, że potrafią wspólnie stworzyć zespół muzyczny, pokonują kolejne stopnie trudności  co rozbudza w nich poczucie własnej wartości a także daje radość ze wspólnego wykonywania muzyki.  Wreszcie świadomość wspólnego wykonywania utworu uczy współpracy, socjalizuje dzieci, uczy również odpowiedzialności, która na nich spoczywa podczas wspólnych działań. Dzieci poprzez zabawy muzyczne uczą się najpierw panować nad własnym ciałem, synchronizować obie ręce i nogi, a następnie odtwarzać na instrumentach coraz bardziej skomplikowane struktury rytmiczne.
Wprowadzamy elementy tańca oraz pieśni afrykańskich, aby jeszcze bardziej ożywić zajęcia i pobudzić uczestników do działania.

Prowadzący: Leszek Wiszniewski
Opłata za zajęcia:  40,00 zł/m-c   

 

Zajęcia z programowania robotów Dash’a i Dot’a

Centrum Kreatywności Bricks4Kidz® od roku szkolnego 2019/2020 oferuje zajęcia programowanie z Dash&Dot®. Roboty wykorzystywane są do nauki programowania i świetnie sprawdzają się podczas nauczania w przedszkolach i szkołach podstawowych. Z robotów można korzystać nie tylko na zajęciach komputerowych, ale również – w trakcie regularnych zajęć lekcyjnych. Zaprogramowanie robota umożliwia wizualizację opracowywanych zagadnień, np. z matematyki, przyrody, j. angielskiego.

W trakcie zajęć dzieci uczą się, w jaki sposób robot „myśli”, czyli jak budowane są programy. Obsługiwanie robota i formułowanie komend uczy myślenia logicznego, kreatywnego podejścia i rozwiązywania problemów.

Opłata za zajęcia: bezpośrednio u prowadzącego – 25,00 zł/h
Prowadzący: Kamila Mariańska – 602 480244

Bricks4Kidz Szczecin
szczecin@bricks4kidz.com

 

Szachy

Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Rozpoczęcie nauki gry w szachy wpływa wszechstronnie na rozwój dzieci, które ucząc się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły.

Cele nauki gry w szachy:

 • rozbudzanie zaciekawienia dzieci grą w szachy oraz poznania i wyrażania siebie podczas spotkań szachowych;
 • rozwijanie wyobraźni i inteligencji;
 • rozwijanie logicznego myślenia;
 • rozwijanie zdolności do działania w zespole i osiągania zamierzonego celu;
 • wyrabianie poczucia ładu, porządku i estetyki;
 • kształtowanie percepcji wzrokowej;
 • oddziaływanie na zmysły;
 • poczucie własnej wartości;
 • poznawanie i bogacenie słownika terminów szachowych;
 • umiejętność koordynowania ze sobą ruchów;
 • posługiwanie się symbolami szachowymi w celu pokonania bariery językowej;
 • czerpanie radości i zadowolenia grą w szachy.

Prowadzący: Arkadiusz Korbal
Opłata za zajęcia:  30,00 zł/m-c

 

Robotyka dla juniora

 1. Wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień, kreatywności, logicznego i analitycznego myślenia.
 2. Rozwijanie u dzieci umiejętności społecznych, które są niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi, takich jak: współpraca, poprawna komunikacja, przestrzeganie norm i zasad społecznych.
 3. Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych.
 4. Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej.
 5. Wspieranie ciekawości, aktywności i samodzielności dziecka.

Opłata za zajęcia: bezpośrednio u prowadzącego
Prowadzący: Kamila Mariańska

Bricks4Kidz Szczecin
szczecin@bricks4kidz.com

Judo

JUDO – to kultura zachowania się na macie i poza nią oraz szacunek dla przeciwnika, jest to jedna z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportowych. Poza wspieraniem naturalnego rozwoju dziecka, pełni także funkcję kompensacyjną, niwelując niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Nawet jeśli po upływie kilku lat dziecko zrezygnuje z zajęć judo, to z pewnością pozytywny efekt tej pracy będzie mu procentować przez kolejne dziesiątki lat. Podczas wszystkich naszych zajęć obowiązuje kodeks oparty na zasadach takich jak: wzajemny szacunek, posłuszność i lojalność wobec trenera, godne zachowanie oraz wzajemne wspieranie się na drodze do osiągnięcia celu. Celem tym oczywiście jest samodoskonalenie (zarówno rozwój umiejętności, jak i kształtowanie charakteru) – NIE MISTRZOSTWO. Poprzez judo uczymy zaradności, samodzielności (ze względu na indywidualny charakter tej dyscypliny), umiejętności rozwiązywania problemów, pokonywania własnych słabości, systematyczności i cierpliwości w nauce elementów technicznych, wytrwałości w dążeniu do celu, dyscypliny (poprzez obowiązek stosowania się do obowiązujących reguł i zasad). Judo pokazuje, że mniejszy i słabszy może pokonać większego i silniejszego przeciwnika, a decydującymi czynnikami okazują się nie siła, tylko szybkość i zręczność.

Obowiązuje podział na grupy 16 osobowe.

Wszelkie pytania i zapisy proszę kierować na adres mailowy info@mlsport.pl, bądź telefonicznie 503 604 864.

MOVE LIFE SPORT
Opłata za zajęcia bezpośrednio u prowadzącego (
czas trwania zajęć 45min.; zajęcia dwa razy w tygodniu)

 

Aikido

Aikido jest to japońska sztuka walki, w której odrzuca się przemoc. W tej sztuce walki, nie ma w czasie treningu rywalizacji a bazą nauczania są zasady równowagi energii oraz szacunek do partnera. Uczniowie początkowo uczą się podstawowych zasad sztuk walki takich jak: przemieszczenia, zejścia (uniki), trzymania (kontrolowanie) oraz dystans. Następnie w miarę postępów, poznają techniki ręczne (taijustu), techniki sprowadzania do parteru i kontrolowania partnera, rzuty oraz pracę z bronią (aikijo, aikiken).

Poprzez studiowanie naturalnego ruchu ciała, techniki stają się płynne (miękkie) i nabierają zdolności adaptacji zarówno w sferze fizycznej jak i mentalnej. Aikido rozwija ćwiczącego zarówno fizycznie jak i dopinguje do lepszego poznania siebie samego oraz innych. Poprawia wiarę w siebie i powoduje stabilność duchową w dążeniu do sedna ruchu, a zatem odrzuca bezużyteczną zależność od siły.

Aikido Kobayashi
Szczecińska Akademia Aikido
tel. 609 113 428,

www.aikidosaa.pl
Prowadzący: Maciej Strzechowski shihan 6 Dan
Opłata za zajęcia bezpośrednio u prowadzącego

 

TENIS STOŁOWY

Zajęcia dla dzieci poprowadzi trener ze Stowarzyszenia Sportowego TOP-SPIN, zajmuje się tenisem stołowym od 25 lat, jest trenerem II klasy PZTS.

Stowarzyszenie Sportowe TOP-SPIN Szczecin ma na celu propagowanie wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych dyscypliny tenisa stołowego. Stowarzyszenie organizuje imprezy, ligi , turnieje, konsultacje, treningi, meetingi pozwalające na rozwój osób związanych sportowo ze stowarzyszeniem.

Opłata za zajęcia:
1x w tygodniu 100 zł /m-c
2x w tygodniu 180 zł/m-c

Trener: Paweł Gibała

Stowarzyszenie Sportowe Top-Spin Szczecin

www.top-spin.pl